Candidate experience

Trénink

O čem je tento trénink?

Všichni kandidáti si zaslouží pozitivní Candidate Experience. Bude se úspěšný kandidát těšit na nové místo? Adaptuje se rychle ve firmě, a zvýší tím tak šanci na zvládnutí své zkušebky? A co ti většinoví uchazeči, kteří neuspěli? Jejich dojmy ze společného setkání hrají neméně důležitou roli. Jak ti budou o vaší firmě dál přemýšlet, co o ní budou říkat? Budou se o místo u vás v budoucnu opět ucházet či vás doporučí jako vhodného zaměstnavatele? V době, kdy osobní reference lze vyvažovat zlatem a na sociálních sítích se snadno šíří jakákoliv reklama, je opravdu pozitivní a silná Candidate Experience skvělým a mnohdy jediným způsobem, jak předhonit konkurenci.


Pro koho je trénink určen?

Trénink má obrovskou přidanou hodnotu pro externí recruitery, pro které je klíčové poskytnout skvělou Candidate Experience desítkám kandidátům denně, protože každý (i) neúspěšný kandidát může znamenat placement v budoucnu nebo dokonce nového klienta. Právě dojem, se kterým kandidát odchází, je bude odlišovat od agenturní konkurence.

Zároveň trénink inspiruje interní HR týmy, které hledají způsob, jak se přeorientovat z pouhého obsazování pozic na vytváření dlouhodobé přidané hodnoty pro business. Candidate Experience má přímý dopad na značku zaměstnavatele a výrazně zvyšuje motivaci kandidáta nejen pro přijetí pracovní nabídky, ale také pro hladký průběh onboardingu. V neposlední řadě otevře oči i hiring manažerům. Ti si díky němu uvědomí důležitost jejich role ve výběrovém řízení. Často je to totiž právě budoucí manažer, kdo ovlivní finální rozhodnutí kandidáta, zda nabídku přijmout či nikoliv. 

Co trénink obsahuje?

  • Co je Candidate Experience aneb proč na názoru kandidáta záleží
  • Jak se liší Satisfaction-Experience-Loyalty aneb co nás marketing (ne)naučil
  • Jak se měří Experience a Loyalty aneb víte jistě, co měříte?
  • Rozbor zpětné vazby kandidátů a dat z interních výběrových řízení
  • Candidate Journey Mapping + praktické cvičení
  • Memorable Experiences + případové studie
  • Making the difference aneb kde začít

Kolik času budeme potřebovat?

Trénink Candidate Experience trvá obvykle 2-5 školících dnů (tedy 14-35 hodin). Dny lze rozložit do kratších školících bloků. 

O tréninku vám rádi povíme víc!